KİRAZ MEVSİMİ MONİKA TESSA (JALE ARIKAN) KİMDİR - JALE ARIKAN KİM KAÇ YAŞINDA BİYOGRAFİ VE RESİMLERİ

KİRAZ MEVSİMİ MONİKA TESSA...
bu yazı www.songuncel.blogspot.com'a aittir
Geniş hayran kitlesine sahip olan Kiraz Mevsimi dizisi Fox TV ekranlarında izleyici ile buluşmaya devam ediyor. Cumartesi günlerinin bir numaralı dizisi olan Kiraz Mevsimi yayınlandığı günü zirvede tamamlamaktadır. Son zamanların vazgeçilmez dizisi olan ve genellikle  gençler tarafından oldukça beğenilen Kiraz Mevsimi dizisi yediden yetmişe herkesin zevk alarak izledikleri diziler arasındadır. Başrollerinde Özge Gürel, Serkan Çayoğlu, Dağhan Külegeç, Nilperi Şahinkaya, Nihal Işıksaçan, Neslihan Yeldan gibi bir çok ismin bulunduğu Kiraz Mevsimi dizisi konusu kadar oyuncu kadrosu ile de dikkat çekmektedir. 

Başarılı dizi olan kiraz mevsimine yeni katılan bir oyuncu oldu. Başarılı oyuncu Jale Arıkan sevilen dizi Kiraz Mevsimi oyuncuları arasına yeni katılan isimdir. Jale Arıkan, Kiraz Mevsimi dizisinde Monika Tessa karakterini canlandıracaktır. Yazımızın devamında kiraz mevsimi monika tessa kimdir, kiraz mevsimin yeni giren kadın oyuncunun ismi ve Jale Arıkan kimdir kaç yaşında gibi soruların cevaplarını derledik.


KİRAZ MEVSİMİ DİZİ OYUNCULARI İÇİN TIKLAYINIZ>>>

Kiraz Mevsimi Dizisi Monika Tessa Karakteri Kimdir?

Jale Arıkan Kimdir
bu yazı www.songuncel.blogspot.com'a aittir
Kiraz Mevsimi dizisinde Monika Tessa karakterini canlandıran Jale Arıkan 22 Ağustos 1965 yılında İstanbul da doğmuş Türk asıllı Alman oyuncudur. 1971 yılında iken Almanya'ya göçmen olarak giden bir ailenin çocuğudur. Temel eğitimini Almanya'da tamamladı. Almanya'da bir yabancı olarak uyum problemi ve sosyal sorunların yoğun olduğu bir ülkede yaşıyordu. Almanya'daki Türk kadınlarının dramını Alman toplumuna yansıtabilmek için sinemayı bir araç olarak seçti. Daha sonra 3 yıl boyunca özel bir tiyatro öğretmeninden oyunculuk dersleri aldı. Alman televizyon kanallarında oyuncu olarak çalışmaya başladı. 

1989 yılında Jale Arıkan'ın ilk sinema filmi "Öykü Anlatıcısı" (Der Geschichtenerzähler), (Yönetmen: Rainer Boldt) çekildi. Ardından 1990 yılında Nursim karakteriyle "İstanbul'da Bir Aşk" (Eine Liebe in Istanbul), (Yönetmen: Jürgen Haase) çekildi. 1992 yılında Lars Beckerin yönettiği ve Diego Wallraff, Christian Redl ile Ralph Herforthun birlikte oynadıkları "Gölge Boksu" (Der Schattenboxer) filmini çevirdi. Yine aynı yılda Alman televizyon filmi "Tatort: Stoever's Fall" de oynadı. 1993'te yönetmen Hajo Gies ile "Kedi ve Fare "Maus und Katz" (Başrolde: Mario Adorf) filminde yardımcı oyuncu, yine 1993'te Theodor Kotulla'nın yönettiği "Kadınların Gecesi" (Nacht der Frauen) olarak oynadı. 1996 yılında "Landgang für Ringo" filminden sonra aynı dönemde,Alman ARD ve ZDF kanallarında moderatörlük yaptı. 

1996 yılında Alman Stern dergisi, Türk kızı Jale Arıkan'ı sinemadaki projeleri nedeniyle kapak yaptı. 1996'da kısa bir süre Amerika'ya giderek "Hollywood'da bir Star olmak" (Einmal Star in Hollywood) filmini çekti. Elizabeth Hurley ve Dennis Hopper ile birlikte oynadığı filmde Naomi karakterini canlandırdı. 1998 yılında Alman oyuncu Tatjana Blacherin bir Türk fahişeyi canlandırdığı film "Bir Meleğin İntikamı" (Ein Engel schlägt zurück) çekti. 

Jale Arıkan Rol  Aldığı Yapımlar

2014 Kiraz Mevsimi - Monika Tessa
2013 Zerre - Uluslararası Malatya Kristal Kayısı Film Festivali - En iyi kadın oyuncu ödülü.
2007 Porno!Melo!Drama!
2006 Masz na imię Justyna
2004 Hinter der Tür
2004 "Lautlos" (Misafir oyuncu)
2000 Schimanski muss leiden"
1998 Jäger (Tv filmi)
1998 Ein Engel schlägt zurück
1996 Einmal Star in Hollywood
1996 Landgang für Ringo
1993 Nacht der Frauen
1993 Maus und Katz
1992 Die indische Ärztin
1992 Die Heimkehr
1992 Tatort: Stoever's Fall
1992 Der Schattenboxer
1990 Eine Liebe in Istanbul
1989 Der Geschichtenerzähler
1987 Die Heimreise

Jale Arkan Resimlerijale arıkan kimdir, jale arıkan kaç yaşında, jale arıkan boyu ve kilosu, jale arıkan, jale arıkan biyografi, kiraz mevsimi, kiraz mevsimi monika tessa kim, kiraz mevsimi monika tessa karakteri kimdir, kiraz mevsimindeki monika tessa kim, kiraz mevsimindeki monika tessa gerçekte kim, kiraz mevsimi izle, kiraz mevsimi başroldeki çocuk kim, kiraz mevsimi dizi oyuncuları, kiraz mevsimi başrol oynayan monika tessa kim, kiraz mevsimi monika tessa resimleri, kiraz mevsimi monika tessa kaç yaşında nereli, kiraz mevsimi monika tessa kıyafetleri, kiraz mevsimi monika tessa resimleri, kiraz mevsimi monika tessa boyu kilosu, nezih cihan aksoy, bu yazı www.songuncel.blogspot.com'a aiittir.

Etiketler: , , , , , , , , .

Yorum Yaz