ERMENİ ŞARKI YARIŞMASINDA TÜRKLERE HAKARET EDİLEN ŞARKI - ERMENİ ŞARKI YARIŞMASI TÜRKE VURUYORUZ ŞARKISI

ERMENİ ŞARKI YARIŞMASI TÜRKE VURUYORUZ...
bu yazı www.songuncel.blogspot.com'a aittir
İlk defa bu yıl düzenlenecek olan Uluslararası Ermenice şarkı yarışması daha şimdiden adından söz ettirmeye ve tepki görmeye başladı. TSOVİST TSOV isminde olan ve anlamı Denizden Denize olan Ermeni şarkı yarışması bu sene ilk kez düzenlenecek. Ermenilerin yaşadığı 12 farklı ülkeden başvurulan ve toplamda 50 şarkı olan yarışma için, tüm şarkılar internette ve jüriler ile oylama yapılarak 14 şarkıya indirildi. 23 Kasım 2014 tarihinde Moskova'daki Kremlin Sarayında yapılacak olan Ermeni Şarkı yarışması finali canlı olarak yayınlanacağı belirtiliyor. 

Ermenice şarkı yarışmasına katılan bir yarışmacı ise yaptığı şarkı ile şimdiden büyük tepki gördü. Yazdığı şarkıda Türklere nefret sözleri yer almaktadır. Şarkının sahibi Sevak Amroyan'ın Axpers u es şarkısı, yani kardeşim ve ben isimli şarkısı 4. gruptan birinci olarak çıktı ve finalde yarışacak 14 şarkı arasına katıldı. Büyük tepkilere neden olan bu şarkı Türkiye Ermeni cemaatinin en önemli gazetesi olan Agos ta sert sözlerle eleştirild.


Ermeni Şarkı Yarışması Türklere Hakaret Edilen Şarkının Sözleri

Ermeni Şarkı Yarışması - Türk'e Vuruyoruz Şarkı Sözleri 
bu yazı www.songuncel.blogspot.com'a aittir
Kanunsuz Türk anavatana sahip çıkmış. 
Kardeşim ve ben savaşmaya gideceğiz. 
Bu karanlık bir gece, siperde oturmuşuz. 
Burası yiğit Ermenilerin kanının aktığı yer. 
Savaşmaya geldik, işte böyle savaşacağız, 
kardeşim ve ben Türk’e vuruyoruz. 
Şafak vakti Türkler sürünerek içeri sızarken. 
Biz vurunca dünya sarsıldı. 
Ne kadar gerekirse gereksin, 
işte böyle savaşacağız. bu yazı www.songuncel.blogspot.com'a aittir
Ermeni kardeşim ve ben. 
Geri dönüş yok, bu amansız bir savaş. 
Anacığım kutsa bizi ve sakın ağlama. 
Eğer bir gün bir çift yiğit kartal görürsen 
onlar da bizim ruhumuzdur. 
Kardeşim ve ben. 
Anneciğim açılır bizim kapalı kapılarımız. 
Altına kesecek kara bahtımız. 
Ve böyle bir zaferle eve döneceğiz. 
Alkışlarla, tezahüratlarla kardeşim ve ben

Şimdiden büyük tepkilere yol açan ve kınanan şarkı bakalım finalde nasıl bir sonuç alacak.
Yarışmaya Türkiye'den katılan yine Ermeni ve Türk müzisyenlerden oluşan Vomank adlı grup ise Vantag isimli şarkılarıyla finale kalan 14 şarkı arasında yer aldı. 10 bin dolar ödüllü Ermenice şarkı yarışmanın 23 Kasım'da Kremlin Sarayı'nda yapılacak finalinin canlı yayınlanması bekleniyor.


ermeni şarkı yarışması, ermeni şarkı yarışması ne zaman, ermeni şarkı yarışmasındaki türklere vuruyoruz şarkısı, ermenice şarkı yarışmasındaki şarkı,türke vuruyoruz şarkı sözleri, türklere nefret içeren şarkı hangisi, ermeni şarkı yarışmasındaki türkleri hedef alan şarkı,sevak amroyan, sevak amroyan türke vuruyoruz şarkısı, ermenice şarkı yarışması nerde ne zaman, ermenilerin yaptığı türk şarkısı, ermenilerin türklere hakaret ettiği şarkı, kardeşim ve ben şarkı sözleri, kardeşim ve ben ermeni şarkı yarışması, türkleri hedef alan ermeni şarkının adı, kardeşim ve ben türke vuruyoruz şarkısı,tsvist tsov şarkı yarışması, ermenilerin şarkı yarışmasının adı, ermenice şarkı yarışması hakkında bilgi, türklere küfür eden ermeni şarkının adı,

Etiketler: , , , , , , , , .

Yorum Yaz